MVR14D431K
Mfr.Part #
MVR14D431K
Datasheet
MVR14D431K
Description
VARISTOR 430V 4500A 14MM DISC TH
Stock
605
Capacitance @ Frequency :
460 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
4.5 kA
Energy :
115J
Features :
Maximum AC Volts :
275 V
Maximum DC Volts :
350 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
473 V
Varistor Voltage (Min) :
387 V
Varistor Voltage (Typ) :
430 V